Ultimele noutăţi despre Basti Box Salonta

de |

În perioada 21 – 26 august 2016, în localitatea Mangalia s-a desfăşurat Campionatul Naţional de box feminin. Aici clubul salontan a participat cu Anamaria Juhas, 54 kg, câștigătoarea medaliei de bronz.

În semifinalele campionatului naţional de box, Anamaria a pierdut în fața Rodicăi Lup – actuala campioană națională la categoria de vârstă juniori. La acest campionat s-au deplasat antrenorul Silaghi Teodor şi instructorul sportiv Duma Ioan.

La sfarşitul săptămânii, un alt turneu – Cupa Municipiului Zalău – a fost onorat de către echipa salontană. În perioada 26 – 28 august antrenorul Silaghi Teodor, proaspăt sosit de la Campionatul Naţional din Mangalia, a fost delegat în Municipiul Zalău cu trei boxeri: Ruge Adrian, 56 kg; Micovschi Raul, 54 kg şi Bulboacă Adelin, 60 kg. La sfârşitul acestui turneu cei trei pugilişti salontani au ajuns în finala turneului. Ruge Adrian şi Bulboacă Adelin au obţinut locul 1, iar Micovschi Raul a obținut locul 2.

Cu această ocazie, echipa clubului sportiv Basti Box Salonta îi multumește şi îl felicită pe antrenorul Silaghi Teodor pentru continuitate şi performanţă în box. De asemenea, acesta va împlini joi, 1 septembrie 2016, frumoasa vârstă de 60 de ani! Vă dorim un sincer și călduros LA MULȚI ANI!