Sportivii bihoreni au câștigat medalii la tenis

de |

Sportivii bihoreni au câștigat medalii la tenis.

Turneul de tenis „Memorialul Nagy Balint”, desfășurat între 24 -27 iunie, s-a dovedit a fi un succes pentru sportivii bihoreni. Competiția de categoria I a fost organizată de către CSM Oradea, sub patronajul Federației Române de tenis.

Jucătorii de tenis din Bihor s-au impus la 4 din cele 6 categorii.

Categoria de 12 ani a fost câștigată de Ionuț Gal din Oradea, care l-a bătut în 2 seturi pe Călin Hada din Cluj, cu 7-5; 6-3.  Categoria de 14 ani, fete: Vanessa Ziros (Salonta) – Patricia Goina (Oradea) 6-4; 6-4. Următoarea categorie. 16 ani, fete Daria Jula (Oradea) – Ana Maria Serfezi (Oradea) 6-3; 6-4.

La categoria de 16 ani, băieți, a câștigat Vladimir Cuc contra lui Ion Straciuc cu 6-4; 6-2. Ambii sunt din Oradea.  La categoria 18 ani,  Nimrod Nemeș (orădean) a pierdut finala în fața sportivului din Zalău, Andrei Brisc.

Astfel, pe podiumul celei de-a doua ediții a memorialului „Nagi Balint”, s-au aflat în majoritate sportivii gazdă  Felicitări și mult succes în continuare!